اصفهان خیابان نیکبخت روبروی دادگستری ساختمان ماکان ۵ طبقه سوم واحد ۳۷
ساعات کاری: 9:00 الی 20:00

وکیل کیفری در اصفهان + شماره تماس با وکیل

دعاوی کیفری به چه نوع دعاوی گفته می شود؟

وکیل کیفری در اصفهان : دعاوی کیفری همانگونه که از نام آن پیداست. ،دعاوی است که مستلزم صدور کیفر(مجازات) برای مرتکب آن می باشد. اعم از اینکه به حکم قانون مجازات تعیین شده ، جزای نقدی، حبس یا شلاق و پرداخت دیه و … باشد. دعاوی کیفری شامل دعاویی است که به دلیل انجام یک جرم یا تخلف از قانون، در برابر دادگاه مطرح می‌شود. به عنوان مثال، جرایم مانند قتل، سرقت، تجاوز و … از جمله‌ی دعاوی کیفری هستند.

لذا در هر مورد که مجازاتی برای عمل (فعل)، ترک عمل(ترک فعل) و یا رفتاری  از منظر قانونی تعیین شده باشد . با یک دعوای کیفری روبرو هستیم. هر دعوای کیفری دارای دو جنبه است که یک جنبه آن مربوط به حقوق شاکی یا مدعی خصوصی  است. (حق خصوصی) که به واسطه عمل مجرمانه ،تضییع گردیده است. وکیل کسی است که از طرف شخص دیگری - حقوقی یا حقیقی - به موجب عقد وکالت برای انجام کاری مأمور می‌شود. وکیل مدافع به شخصی گفته می‌شود که برای انجام کاری از طرف فرد حقیقی و یا حقوقی، مامور شود و بعد از عقد قرار دارد نماینده آن شخص می‌شود.

 

رسیدگی به دعاوی کیفری چگونه است؟

رسیدگی اولیه به دعاوی و شکایت کیفری در دادسرای عمومی و انقلاب محل وقوع جرم صورت میپذیرد. وفق ماده ۲۲ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۹۲/۱۲/۴ به منظور کشف جرم، تعقیب متهم، انجام تحقیقات، حفظ حقوق عمومی و اقامه دعوای لازم. در این مورد، اجرای احکام کیفری انجام امور حسبی و سایر وظایف قانونی، در حوزه قضایی هر شهرستان و در معیت دادگاه‌های آن حوزه، دادسرای عمومی و انقلاب و همچنین در معیت دادگاه‌های نظامی استان، دادسرای نظامی تشکیل می‌شود.

با تصویب قانون آیین دادرسی کیفری، دادگاه های جزایی به پنج دسته دادگاه های کیفری یک و دادگاه کیفری دو. و دادگاه انقلاب و دادگاه اطفال و نوجوانان و دادگاه های نظامی تقسیم بندی شده اند که هر یک از این دادگاه ها به جرایم خاص مربوطه که در قانون به آنها تصرح شده رسیدگی می نمایند. به جهت گستردگی مطالب از پرداختن به آنها خودداری میگردد.


مشاوره رایگان با وکیل اصفهان


 

به چه دلیل باید از وکیل کیفری استفاده کنیم؟

داشتن وکیل کیفری در خیلی از دعاوی اهمیت دارد و افراد را از مشکلات زیادی نجات می دهد، در خیلی موارد که یک متهم دستگیر می شود. هر اقدام دیگری در راستای قانون باید صوت گیرد تا حق فردی ضایع نشود.، دستگیری متهم و بازداشت این افراد تنها باید به صورتی باشد. که در قانون تعریف شده است و وکیل سرقت کیفری در مواردی که تخلفاتی در این زمینه ها رخ می دهد. می تواند حضور یابد و به این طریق از حق موکل خود چه شاکی پرونده یا متهم مورد نظر دفاع کند . و برای برگشت این حقوق اقدام هایی که نیاز است را انجام می دهد

 

چطور به یک وکیل مشاوره حقوقی بگیرم؟

جرائم کیفری شامل چه مواردی می شود؟

قتل و کلاهبرداری از دسته جرائم کیفری هستند، مواردی چون صدور چک بلا محل و جعل نیز در این مورد وجود دارند. وکیل قتل فروش مال به غیر و همچنین خیانت هایی که در امانت رخ می دهد. مربوط به این مسأله می شود. تصرف عدوانی و ترک انفاق نیز به جرائم کیفری بر می گردد. مطالبه دیه و انجام رابطه نامشروع نیز جزء این جرائم است. افرادی که از سند جعلی استفاده کنند طبق قانون مجرم شناخته می شوند. افرادی که از راه نامشروع تحصیل مال انجام دهند نیز جزء جرائم کیفری محسوب می شود.

وکیل کیفری در اصفهان

 

ویژگی هایی که بهترین وکیل کیفری اصفهان باید داشته باشد کدامند؟

یک وکیل که در این زمینه تخصص کافی دارد باید ویژگی های خاصی داشته باشد. اولین ویژگی وکیل کیفری این است. که دانش لازم را در این زمینه کسب کرده و تحصیلات این وکیل در زمینه کیفری باشد.

ویژگی دیگر یک وکیل کیفری به تجربه کافی این فرد در هر زمینه مربوط به دعاوی کیفری بر می گردد. وکیل کیفری باید آگاه به رویه دادگاه ها باشد. و در دادسراهای مختلفی حضور داشته و به روال انجام دادن اقدامات و تحقیقات مختلفی چون دعاوی کیفری آشنایی داشته باشد.وکیل کیفری اصفهان

ویژگی دیگر وکیل کیفری به آشنای با قانون مجازات بر می گردد.، به طور کلی لازم است که یک وکیل کیفری در زمینه هر پرونده ای که می پذیرد. اطلاعات کافی داشته باشد. و تسلط کامل را  به این زمینه کسب کند.، قوانین لازم در زمینه مبارزه با مواد مخدر، آگاهی در زمینه قاچاق کالا ، قاچاق ارز از جمله مطالب مهم است. که یک وکیل خوب در اصفهان باید بداند.

ویژگی دیگر وکیل کیفری به ذکاوت و هوش این افراد مربوط می شود که لازم است. وکیل در این زمینه ها تیز هوشی داشته باشد. و نتواند هیچ پرونده ای را رد کند. و با سختی های موجود در پرونده ها آشنا باشد و تجارب خود را افزایش دهد.

در کشور ایران چه مجازاتی در انتظار کودک آزار است؟

معیارهای انتخاب وکیل کیفری خوب :

  • تجربه وکیل پایه یک دادگستری
  • نظرات کاربران قبلی وی
  • فن بیان و قدرت گفتمان وی در دادگاه
  • پرستیژ کاری و میزان تاثیرگذاری وی روی طرف مقابل

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با وکیل یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.                 7314 714 0913

0 نظر

در حال حاضر هیچ نظری داده نشده است

نظر بدهید

Call Now Button