وکیل اصفهان خیابان نیکبخت روبروی دادگستری ساختمان ماکان ۵ طبقه سوم واحد ۳۷
ساعات کاری: 9:00 الی 20:00

وکیل کیفری در اصفهان + شماره تماس با وکیل | مشاوره با هوش مصنوعی ✔️

دعاوی کیفری به چه نوع دعاوی گفته می شود؟

وکیل کیفری در اصفهان : دعاوی کیفری همانگونه که از نام آن پیداست. ،دعاوی است که مستلزم صدور کیفر(مجازات) برای مرتکب آن می باشد. اعم از اینکه به حکم قانون مجازات تعیین شده ، جزای نقدی، حبس یا شلاق و پرداخت دیه و … باشد. دعاوی کیفری شامل دعاویی است که به دلیل انجام یک جرم یا تخلف از قانون، در برابر دادگاه مطرح می‌شود. به عنوان مثال، جرایم مانند قتل، سرقت، تجاوز و … از جمله‌ی دعاوی کیفری هستند.

لذا در هر مورد که مجازاتی برای عمل (فعل)، ترک عمل(ترک فعل) و یا رفتاری  از منظر قانونی تعیین شده باشد . با یک دعوای کیفری روبرو هستیم. هر دعوای کیفری دارای دو جنبه است که یک جنبه آن مربوط به حقوق شاکی یا مدعی خصوصی  است. (حق خصوصی) که به واسطه عمل مجرمانه ،تضییع گردیده است. وکیل کسی است که از طرف شخص دیگری - حقوقی یا حقیقی - به موجب عقد وکالت برای انجام کاری مأمور می‌شود. وکیل مدافع به شخصی گفته می‌شود که برای انجام کاری از طرف فرد حقیقی و یا حقوقی، مامور شود و بعد از عقد قرار دارد نماینده آن شخص می‌شود.

 

رسیدگی به دعاوی کیفری چگونه است؟

رسیدگی اولیه به دعاوی و شکایت کیفری در دادسرای عمومی و انقلاب محل وقوع جرم صورت میپذیرد. وفق ماده ۲۲ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۹۲/۱۲/۴ به منظور کشف جرم، تعقیب متهم، انجام تحقیقات، حفظ حقوق عمومی و اقامه دعوای لازم. در این مورد، اجرای احکام کیفری انجام امور حسبی و سایر وظایف قانونی، در حوزه قضایی هر شهرستان و در معیت دادگاه‌های آن حوزه، دادسرای عمومی و انقلاب و همچنین در معیت دادگاه‌های نظامی استان، دادسرای نظامی تشکیل می‌شود.

با تصویب قانون آیین دادرسی کیفری، دادگاه های جزایی به پنج دسته دادگاه های کیفری یک و دادگاه کیفری دو. و دادگاه انقلاب و دادگاه اطفال و نوجوانان و دادگاه های نظامی تقسیم بندی شده اند که هر یک از این دادگاه ها به جرایم خاص مربوطه که در قانون به آنها تصرح شده رسیدگی می نمایند. به جهت گستردگی مطالب از پرداختن به آنها خودداری میگردد.

 


مشاوره رایگان با وکیل اصفهان


 

به چه دلیل باید از وکیل کیفری استفاده کنیم؟

داشتن وکیل کیفری در خیلی از دعاوی اهمیت دارد و افراد را از مشکلات زیادی نجات می دهد، در خیلی موارد که یک متهم دستگیر می شود. هر اقدام دیگری در راستای قانون باید صوت گیرد تا حق فردی ضایع نشود.، دستگیری متهم و بازداشت این افراد تنها باید به صورتی باشد. که در قانون تعریف شده است و وکیل سرقت کیفری در مواردی که تخلفاتی در این زمینه ها رخ می دهد. می تواند حضور یابد و به این طریق از حق موکل خود چه شاکی پرونده یا متهم مورد نظر دفاع کند . و برای برگشت این حقوق اقدام هایی که نیاز است را انجام می دهد

 

چطور از یک وکیل کیفری در اصفهان مشاوره حقوقی بگیرم؟

جرائم کیفری شامل چه مواردی می شود؟

قتل و کلاهبرداری از دسته جرائم کیفری هستند، مواردی چون صدور چک بلا محل و جعل نیز در این مورد وجود دارند. وکیل قتل فروش مال به غیر و همچنین خیانت هایی که در امانت رخ می دهد. مربوط به این مسأله می شود. تصرف عدوانی و ترک انفاق نیز به جرائم کیفری بر می گردد. مطالبه دیه و انجام رابطه نامشروع نیز جزء این جرائم است. افرادی که از سند جعلی استفاده کنند طبق قانون مجرم شناخته می شوند. افرادی که از راه نامشروع تحصیل مال انجام دهند نیز جزء جرائم کیفری محسوب می شود.

وکیل کیفری در اصفهان

 

ویژگی هایی که بهترین وکیل کیفری اصفهان باید داشته باشد کدامند؟

یک وکیل که در این زمینه تخصص کافی دارد باید ویژگی های خاصی داشته باشد. اولین ویژگی وکیل کیفری این است. که دانش لازم را در این زمینه کسب کرده و تحصیلات این وکیل در زمینه کیفری باشد.

ویژگی دیگر یک وکیل کیفری به تجربه کافی این فرد در هر زمینه مربوط به دعاوی کیفری بر می گردد. وکیل کیفری باید آگاه به رویه دادگاه ها باشد. و در دادسراهای مختلفی حضور داشته و به روال انجام دادن اقدامات و تحقیقات مختلفی چون دعاوی کیفری آشنایی داشته باشد.وکیل کیفری اصفهان

ویژگی دیگر وکیل کیفری در اصفهان به آشنای با قانون مجازات بر می گردد.، به طور کلی لازم است که یک وکیل کیفری در زمینه هر پرونده ای که می پذیرد. اطلاعات کافی داشته باشد. و تسلط کامل را  به این زمینه کسب کند.، قوانین لازم در زمینه مبارزه با مواد مخدر، آگاهی در زمینه قاچاق کالا ، قاچاق ارز از جمله مطالب مهم است. که یک وکیل خوب در اصفهان باید بداند.

ویژگی دیگر وکیل کیفری به ذکاوت و هوش این افراد مربوط می شود که لازم است. وکیل در این زمینه ها تیز هوشی داشته باشد. و نتواند هیچ پرونده ای را رد کند. و با سختی های موجود در پرونده ها آشنا باشد و تجارب خود را افزایش دهد.

در کشور ایران چه مجازاتی در انتظار کودک آزار است؟

معیارهای انتخاب وکیل کیفری خوب :

  • تجربه وکیل پایه یک دادگستری
  • نظرات کاربران قبلی وی
  • فن بیان و قدرت گفتمان وی در دادگاه
  • پرستیژ کاری و میزان تاثیرگذاری وی روی طرف مقابل

 

با چه وکیلی قرارداد ببندیم؟

وکالت از عقود بسیار رایجی است با وجود این خیلی از افراد احتمالا به درستی وکیل کیفری را نمی‌شناسند. در این زمینه لازم می‌دانیم چند نکته را به شما ارائه دهیم.

۱. با توجه به نوع پرونده، وکلای متخصص را انتخاب کنید

وکلا در دو دسته‌ی کلی کار می‌کنند.

وکیل مدنی: بعضی از امور موکل خود را انجام می‌دهند. فرضا فروش ملک یا خودرو موکل خویش.

وکیل دادگستری: با داشتن پروانه کانون در زمینه‌های حقوقی و جزایی از موکل خود دفاع می‌کند.

2. رازداری

از مهم‌ترین ویژگی‌های یک وکیل کیفری در اصفهان مناسب رازداری و امانت‌داری وی در برابر اطلاعاتی است که موکل او در اختیارش قرار می‌دهد. این اطلاعات نباید بدون اجازه‌ی شخص فاش شوند.

3.انتظار شما از یک وکیل کیفری چیست؟

اشتباه نکنید! نباید مثل بعضی از افراد از وکیل انتظار معجزه داشت. نماینده‌ی شما صرفا باید تضمین گرفتن حق شما را دهد. اگر حق محقق نشد در صورتی که از کوتاهی او نباشد، او مسئول نتیجه‌ی دادگاه نمی‌باشد.

4. داشتن اخلاق حرفه‌ای

مد نظر داشته باشید که از ویژگی‌های اصلی یک وکیل، داشتن اخلاق حرفه‌ای است. از جمله مواردی که ممکن است روی پرونده‌ی موکل تاثیر منفی داشته باشد، تملق و چاپلوسی وکیل برای کسب رای مورد نظر یا تحقیر و توهین به قاضی در صورت صدور رای مخالف می‌باشد.

5. دوری از دادن وعده وعید غیر ممکن

از ویژگی‌هایی که به دور از اخلاق حرفه‌ای یک وکیل می‌باشد، ارائه‌ی موارد غیر ممکن است. یک نماینده‌ی آگاه می‌بایست موکل خود را در ارتباط با آینده‌ی پرونده مطلع سازد.

6. وکیل کیفری می‌بایست وقت‌شناس باشد

برای اینکه یک پرونده به نتیجه‌ی دلخواه برسد باید هر کاری سر وقت انجام شود. در پرونده‌های جزایی مهم‌ترین نکته انجام امور توسط وکیل سر زمان مشخص و به موقع است. در نتیجه باید کار را به یک نماینده‌ی وقت‌شناس سپرد.

7.تسلط بر تمامی موارد حقوقی

برای جلوگیری از تضییع حق فرد، نماینده‌ی وی می‌بایست بر جزئی‌‌ترین مسائل حقوقی تسلط داشته باشد.

8. به وکیل کیفری عادل اکتفا کنید

برای جلوگیری از تضییع حق مظلوم، می‌بایست کار پرونده را به وکیل عادلی سپرد.

9. آشنایی کامل با شخصیت افراد

یکی از برگ برنده‌های یک نماینده جزایی، شناسایی شخصیت افراد می‌باشد. تا بتواند به خوبی اطلاعات را به موکل بدهد و از آن‌ها اطلاعات دریافت کند.

 

وکیل کیفری مورد نظر شما این ویژگی‌‌های مهم را دارد؟

_ علاوه بر کسب اطلاعات به صورت آکادمیک می‌بایست به صورت تجربی در این زمینه مهارت کافی کسب کرده باشد.

_کاملا با روند پرونده‌های قضایی آشنا باشد.

_با تمامی قوانین جزایی و کیفری از جمله قانون مجازات اسلامی، قانون مبارزه با قاچاق کالا، ارز، قانون مبارزه با مواد مخدر و غیره، تسلط کافی داشته باشد.

_ از روحیه‌ی بالایی برخوردار باشد. چرا که پرونده‌های کیفری معمولا خشن می‌باشند.

 

وظایف یک نماینده‌ی کیفری چیست؟(وکیل کیفری در اصفهان)

۱. تنظیم دفاعیه و شکواییه برای موکل

اگر شما از شخصی شکایت دارید نماینده‌ای که انتخاب می‌کنید باید بتواند در تنظیم شکواییه به گونه‌ای شما را راهنمایی کند که ضمن رعایت موارد حقوقی، احتمال پیروزی با شما باشد. همچنین بالعکس اگر شخصی از شما شکایت کرد بتواند با تنظیم دفاعیه به درستی از تضییع حق شما جلوگیری کند.

۲. درخواست تخفیف مجازات

مد نظر داشته باشید که نماینده‌ای که برای دفاع از حق و حقوق انتخاب می‌شود، حتی در زمان بازجویی و دادرسی هم می‌تواند نقش مهمی را پیاده کند و برای متهم تخفیف بگیرد. این مسئله صرفا شامل جرم خاصی نیست و تمامی خطاها من جمله قتل را نیز شامل می‌شود.

۳. وکیل کیفری در اصفهان باید با موکل خود روراست و صادق باشد

نماینده‌ی انتخابی ضمن اطلاعاتی که دریافت می‌کند و آگاهی از روند پرونده و شرایط موکل خویش باید صادقانه و با وضوح کامل شرح دهد که در ادامه‌ی پرونده چه اتفاقاتی خواهد افتاد

۴. وکیل کیفری می‌بایست به درستی متهم را راهنمایی کند

یک وکیل آگاه باید بررسی کند که شواهد به میزان کافی قوی هستند که به خطای او ارتباطی داشته باشند یا خیر. حتی در صورت لزوم با شاهدان مصاحبه کند. سپس در این راستا می‌بایست ضمن در نظر گرفتن نکات حقوقی متهم را به درستی راهنمایی کند.

 


همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با وکیل یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.                 7314 714 0913

0 نظر

در حال حاضر هیچ نظری داده نشده است

نظر بدهید

Call Now Button