نماد سایت بهترین وکیل اصفهان | وکیل اصفهان | وکیل خوب در اصفهان | وکیل یاب اصفهان |

گرین کارت چیست و چه مزایایی دارد؟

مفهوم کلی گرین کارت

حتما در بین مکالمات روزمره در بین اطرافیان خود شنیده‌اید که فردی گرین کارت آمریکا را دریافت کرده است. مثلا فلان شخص چقدر خوش شانس است که بعد از ثبت نام و برنده شدن در لاتاری ‌آمریکا، موفق به اخذ این کا‌رت شده است؛ یا هنگامی که به موسسات مهاجرتی و دفاتر حقوقی مراجعه می‌کنید، متخصصان آن ها با شما در مورد اهمیت بالای اخذ این کارت صحبت می‌کنند.

گرین کارت یا همان کا‌رت سبز همواره جز یکی از مدارک مهم برای مهاجرت و اخذ اقامت در آ‌مریکا می‌باشد. همچنین به عنوان یک مدرک شناسایی برای افراد ساکن این کشور، محسوب می‌شود. کسانی که قصد مهاجرت و اقامت به آ‌مریکا را دارند، حتما باید اقدام به دریافت این مدرک بکنند. اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع هستید، این مقاله را تا انتها بخوانید. ما در این متن درمورد ماهیت کا‌رت سبز و مزایای آن صحبت خواهیم کرد.

تعریف کلی گرین کارت

گرین کارت به طور رسمی به عنوان کا‌رت اقامت دائم قانونی شناخته می‌شود. شما با داشتن آن می‌توانید به طور دائم در ایالات متحده زندگی و کار کنید. افرادی که دارای این مدرک هستند به عنوان مقیم دائم قانونی نیز شناخته می‌شوند. برخلاف سایر ویزاهای آمریکا‌، گرین کارت تنها راه پایدار برای مهاجرت به آ‌مریکا است. دلیل آن نیز اعتبار مادام العمر اقامت دائم و قانونی آن است. اگرچه شما می‌توانید مدتی با ویزای کار موقت در ایالات متحده زندگی و کار کنید، اما باید به این نکته توجه کرد که بعد از مدت زمانی تاریخ انقضای ویزای شما سرانجام تمام خواهد شد.

این کا‌رت، ‌کارت شناسایی از جنس پلاستیک است و به افرادی اعطا می‌شود که اقامت دائم قانونی ایالات متحده را دارند. این مدرک، مبنی بر این است که آن ها مجاز به زندگی و کار در ایالات متحده هستند. این سند به عنوان یک سند ورود به ایالات متحده محسوب می‌شود و دارندگان آن را قادر می‌سازد پس از غیبت های موقت به ایالات متحده بازگردند و حق آن ها برای کار در ایالات متحده را ثابت می‌کند. گرین کارت پس از چند سال منقضی می‌شود و باید تمدید شود. اما اقامت دائم صاحب آن منقضی نمی‌شود، فقط توانایی اثبات آن با استفاده از ‌کارت است.

مزایای گرین کارت آمر‌یکا

گرین کارت آمر‌یکا یکی از محبوب‌ترین ویزاهای مهاجرتی در جهان به حساب می‌‌آید. دارندگان کارت‌ اقامت دائم از مزایای مختلفی برخوردار هستند:

1-به عنوان یک کارمند

افرادی که با عنوان کارمندی، درخواست اخذ کارت‌ سبز آمریکا می‌کنند از مزایای مختلفی برخوردار می‌شوند. این افراد دیگر نیازی به داشتن ویزای کاری خاصی نیستند. این افراد به راحتی می‌توانند آزادانه کارفرمای خود را انتخاب کنند. یعنی هیچ محدودیتی در انتخاب کارفرما نخواهد داشت. یکی دیگر از مزایای گرین کارت کارمندی، امکان اشتغال نامحدود، امکان تغییر کارفرما بدون ریسک و به‌راحتی و همچنین الزامات کاری سخت گیرانه‌تری نسبت به سایر افراد غیر آمریکایی، برخوردار خواهند بود. همچنین افرادی که از طریق خوداشتغالی درخواست این کا‌رت را می‌کنند، شانس بیشتری در دریافت آسان تر و سریع تر مجوزهای تجاری خواهند داشت.

2-به عنوان یک دانشجو

افرادی که به عنوان دانشجو موفق به دریافت گرین کارت آمریکا می‌شوند از مزیت‌هایی برخوردار خواهند شد. این افراد امکان تحصیل در ‌آمریکا بدون ویزای دانشجویی را خواهند داشت. همچنین کاهش هشتاد درصدی شهریه تحصیلی یکی دیگر از فرصت‌های پیش روی افرادی است که موفق به اخذ این ‌کارت می‌شوند.

3-به عنوان یک مستمری‌بگیر

افرادی که از طریق موضوع مستمری بگیری موفق به دریافت ‌کارت سبز آمریکا می‌شوند فرصت‌های زیادی را دریافت می‌کنند. به آنها اقامت دائمی و دائمی برای دوران بازنشستگی داده می‌شود. همچنین این افراد مشمول واجد شرایط بودن برای مزایای بازنشستگی به دست آمده در ایالات متحده و در کشور اصلی خواهند شد. همچنین این افراد واجد شرایط لازم برای مراقبت‌های پزشکی و سایر کمک‌های اجتماعی دولتی می‌شوند.

البته برای دریافت این مزایا باید دست کم حداقل پنج سال در آمریکا زندگی کرده باشید! همچنین در کنار این مزایا، صاحب این کارت‌ باید ملزم به رعایت یک سری مسئولیت شود. که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

مسئولیت‌ها و وظایف دارنده کارت سبز آمریکا

شخص ملزم است از همه قوانین ایالتی و منطقه‌ای ایالت متحده آمریکا پیروی کند. به دولت دموکرات آمریکا احترام بگذارد؛ به هیچ عنوان سعی نکند که از راه‌های غیر قانونی دولت این کشور را تغییر دهد. همچنین شخص ملزم است که اظهارنامه مالیات بر درآمد را ثبت کند و درامد خود را سازمان‌های ذی‌ربط گزارش دهد. لازم است اشخاص مذکر بین سنین 18 تا 25 سال در سامانه خدمات انتخابی آمریکا ثبت نام کنند.

جمع‌بندی ‌کارت سبز و دریافت راهنمایی های بیش تر از مشاورین وکیل اصفهان

گرین کارت به شهروندان غیر آمریکایی این امکان را می‌دهد که اقامت دائم ایالات متحده آمریکا را کسب کنند. گرین کارت به عنوان کا‌رت اقامت دائم نیز شناخته می شود. بسیاری از افراد خارج از ایالات متحده خواهان دریافت گرین کارت‌ هستند زیرا داشتن این برگه به آن ها این اجازه می‌دهد (قانونی) در هر نقطه‌ای از ایالات متحده زندگی و کار کنند.

همه ساله دولت این کشور، بیش تر از 1 میلیون گرین کارت صادر می‌نماید. همچنین این کار‌ت بیشتر به اعضای خانواده شهروندان ایالات متحده و دارندگان کار‌ت سبز فعلی داده می‌شود. سپس کارگران سایر کشورها که به دنبال کار در ایالات متحده هستند به عنوان بزرگترین گروه بعدی دریافت کنندگان قرار می‌گیرند. اگر به دنبال درخواست قانونی و سریع تر این کارت‌ هستید، می‌توانید از طریق قسمت تماس با ما در صفحه همین وب سایت، با کارشناسان ما در ارتباط باشید و سوالات خود را مطرح کنید.

0/5 (0 نظر)
خروج از نسخه موبایل