قانون،درخواست وکیل،حقوق،موسسه حقوقی،وکیل،وکالت،طلاق به درخواست زوجه،حقوق،مشاوره حقوقی،رایگان،وکیل خانواده،وکیل اصفهان،وکیل طلاق
دسته ها,  دعاوی خانواده

وکیل طلاق _ وکیل اصفهان

وکیل طلاق _ وکیل اصفهان 

وکیل طلاق در اصفهان ، مشاوره حقوقی طلاق در اصفهان، وکالت در طلاق در اصفهان، مشاوره حقوقی طلاق در اصفهان

وکیل طلاقطلاق به معنی پایان قانونی ازدواج و جدا شدن همسران از یکدیگر است و در پی آن حقوق و تکالیف متقابلی که بین زوجین در هنگام ازدواج وجود داشته از میان می‌رود.

وکیل طلاق :طلاق معمولاً وقتی اتفاق می‌افتد که استحکام رابطه زناشویی از بین می‌رود و میان زوجین ناسازگاری و تنش وجود دارد. طلاق اجتماعی، تغییرات در دوستی‌ها و سایر روابط اجتماعی است که مرد یا زن طلاق گرفته با آن‌ها سر و کار دارد. طلاق روانی، موقعیتی است که از طریق آن فرد پیوندهای وابستگی عاطفی به همسرش را قطع کند و به تنها زیستن تن دردهد.

طلاق با فسخ ازدواج متفاوت است. فسخ ازدواج به معنای این است که ازدواج صورت گرفته از ابتدا باطل و بی‌اعتبار بوده‌است. شیوهٔ انجام طلاق در قوانین کشورهای مختلف بسیار متفاوت است اما در اغلب کشورها نیاز به تأیید یک دادگاه یا مرجع رسمی حقوقی وجود دارد. مذاهب مختلف نیز رویکردهای متفاوتی به طلاق دارند. طلاق در اسلام به اختیار شوهر انجام می‌شود اما زن نیز در شرایط خاصی ممکن است حق طلاق را به دست بیاورد.(وکیل طلاق)

واژه طلاق از ریشه عربی و به معنی «گشودن گره» و «رها کردن» است و در فقه اسلامی «زائل کردن قید ازدواج با لفظ مخصوص» تعریف می‌شود.(وکیل طلاق)

اقسام طلاق

طلاق با توجه به حق رجوع مرد، به دو قسم رجعی و بائن تقسیم می‌شود. طلاق بائن هم خود پنج قسم دارد. هر یک از اقسام طلاق، احکام مربوط به خود را دارد.(وکیل طلاق)

طلاق رجعی:

طلاقی است که در آن، در زمان عِدّه، مرد می‌تواند به همسرش رجوع کند؛ یعنی می‌تواند بدون عقد ازدواج، او را دوباره همسر خود کند. در طلاق رِجعی، تا زمانی که زن در عده طلاق است، همه احکام زوجیت، به جز چند استثناء، میان زوجین جاری است.(وکیل طلاق)

طلاق بائن

طلاقی است که در آن مرد حق رجوع به زن را ندارد. در طلاق بائن چه زن عده داشته باشد و چه نداشته باشد، رجوع مرد به او جایز نیست.(وکیل طلاق)

طلاق‌های زیر بائن محسوب می‌شوند:

 • طلاق زنی که بعد از ازدواج با او نزدیکی واقع نشده است؛
 • طلاق دختری که نُه سالش تمام نشده است؛
 • طلاق زن یائسه؛(رسیدن زنان به سنی است که در آن به طور طبیعی خون حیض نمی‌بینند و حامله نمی‌شوند)
 • طلاق خُلع؛(طلاقی است که در آن زن به علت علاقه نداشتن به شوهر، با بخشیدن مهریه یا مال دیگری به او از وی طلاق می‌گیرد.)
 • طلاق مُبارات؛(طلاقی است که در آن به جهت عدم علاقه زن و مرد به یکدیگر، زن مهریه یا مال دیگری به مرد پرداخت می‌کند تا او را طلاق دهد.)
 • طلاق سوم(سه طلاقه).

مواردی که زن در حقوق ایران وکالت در طلاق پیدا می کند

قانون مدنی ایران، به پیروی از دین اسلام، حق طلاق را به مرد می‌دهد؛ اما شروطی را معین کرده است که با وجود آنها زن می‌تواند برای طلاق اقدام کند. این شروط بر اساس آنچه در دفترچه‌های ازدواج ایران، آمده است، عبارتند از:(وکیل طلاق)

 1. پرداخت‌نکردن نفقه (خرجی زن) و رعایت‌نکردن دیگر حقوق واجب زن به مدت شش ماه؛
 2. بدرفتاریِ غیرقابل تحمل مرد با زن و فرزندان؛
 3. بیماری خطرناک و غیرقابل درمان مرد در حدی که سلامت زن را به خطر اندازد؛(وکیل طلاق)
 4. دیوانه‌بودن مرد در زمانی که امکان فسخ نباشد؛
 5. اشتغال مرد به کاری که به حیثیت و آبروی زن و مصالح خانوادگی او لطمه می‌زند؛
 6. محکومیت به حبسِ در حال اجرا از پنج سال به بالا؛
 7. اعتیادی که به اساس خانواده ضرر بزند؛ مانند اعتیادی که منجر به بیکاری مرد، فروش اثاثیه منزل و واردکردن ضرر به سلامت جسمی و روحی زن و فرزند شود؛
 8. ترک بدون علت خانواده یا غیبت یکسرهٔ شش‌ماهه، بدون دلیل موجه؛(وکیل طلاق)
 9. اجرای هر نوع مجازاتی که آبرو و موقعیت زن را به خطر اندازد؛
 10. بچه‌دار نشدن مرد پس از پنج سال؛
 11. غیبت طولانی یا مفقودالاثر بودن شوهر؛(وکیل طلاق)
 12. ازدواج مجدد مرد بدون اجازه همسر.


قانون،درخواست وکیل،حقوق،موسسه حقوقی،وکیل،وکالت،طلاق به درخواست زوجه،حقوق،مشاوره حقوقی،رایگان،وکیل خانواده،وکیل اصفهان،وکیل طلاق


همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با وکیل یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *