لاتاری آمریکا چیست؟ روش ثبت نام لاتاری امریکا

ثبت نام در لاتاری آمریکا

به صورت خلاصه و ساده می‌توان گفت یکی از ساده‌ترین راه‌هایی که شما می‌توانید با استفاده از آن به آمریکا مهاجرت کنید؛ ثبت نام در لاتاری آمریکا می‌باشد. در این روش شما می‌توانید گرین کارت خود را دریافت کنید. برای برنده شدن در ‌لا‌تاری تنها نیازمند به شانس هستید. دیگر شرایط لازمه دشوار نخواهد بود.

لاتاری در امریکا

سال 1990 اولین باری بود که در آمریکا تنوع نژادی بیش از پیش بود. این امر باعث شد که دولت آمریکا به سراغ تصویب قانون ویزای تنوع نژادی آمریکا برود. لاتاری آمریکا را می‌توان به این صورت معرفی کرد که یک نوع ویزای مهاجرتی دائمی به آمریکا می باشد. شما با برنده شدن در آن می‌توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید. کشور آمریکا در حقیقت کشوری است که از دیرینه تا به امروز افراد زیادی را به خاک خود راه داده است‌.

اغلب جمعیت کنونی این کشور به نوعی مهاجر هستند. همین امر باعث شده ا‌ست بیشتر جمعیت این کشور از نژادهای مختلفی تشکیل شود. ویزای تنوع نژادی در این کشور، به دلیل تنوع بالای نژادی است که در این کشور به وجود آمده است. لازم به ذکر ا‌ست این ویزا تنها برای کشورهای خاصی داده می‌شود. به این نکته توجه داشته باشید این ویزا به افرادی که متولد کشورهای چین و انگلیس هستند تعلق داده نمی‌شوند. زیرا تعداد بسیاری از افراد این دو کشور به آمریکا مهاجرت کرده‌اند.

 زمان مناسب برای ثبت نام لاتاری امریکا

ثبت نام در لاتاری آمریکا از 2 سال قبل و در ماه اکتبر اعلام می‌شود. به عنوان مثال ‌لاتاری سال 2024 در سال 2022 اعلام شده است. ثبت‌ نام‌ در آن به مدت 33 روز ادامه خواهد داشت. افراد می‌توانند تا 8 نوامبر به ثبت نام لاتاری آمریکا پرداخته و شانس خود را امتحان کنند.

بعد از این 33 روز سامانه ثبت‌ ‌نام به صورت کامل بسته خواهد شد. این ثبت‌نام  تا سال آینده نیز باز نخواهد شد. به این نکته توجه داشته باشید که شما در زمان تعیین شده باید ثبت نام لاتاری را انجام دهید. در صورتی که شما موفق به ‌ثبت ‌نام در سامانه نشده‌اید باید تا سال آینده منتظر باشید. بهتر است برای ثبت نام در لاتاری آمریکا برنامه ریزی قبلی داشته باشید. این امر موجب می شود تا فرصت را از دست ندهید. 

شرایط لازم برای ثبت نام لاتاری

در حقیقت شرایطی که آمریکا برای ‌لاتاری خود گذاشته است  به 2 شرط ختم می شود. شرط اول این است که افراد دیپلم داشته باشند. شرط دوم، به دنیاآمدن در کشورهای خاص است. ایران خوشبختانه در لیست این کشورها قرار گرفته است. به این نکته توجه داشته باشید این ویزا، به هیچ عنوان شرایط سنی خاصی ندارد.در این ویزا فقط و فقط دو شرط گفته شده ضروری است. تمامی افراد می‌توانند به صورت مستقل ثبت نام لاتاری آمریکا خود را انجام دهند.

به زبان بسیار ساده‌تر بهتر است بگوییم محل تولد شما در ثبت نام لاتاری آمریکا از اهمیت بسیاری برخوردار شده است. در صورتی که شما متولد کشور ایران باشید؛ اما در حال حاضر تابعیت و پاسپورت کشور چین را داشته باشید به راحتی می‌توانید در ‌لاتاری ثبت نام کنید. اصلی‌ترین شرط برای ‌ثبت ‌نام، محل تولد شما می‌باشد. حتماً باید دیپلم قبولی را نیز داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا

برای آن که بتوانید در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید تنها مدرکی که نیاز دارید یک قطعه عکس می‌باشد. باید این قطعه را با توجه به شرایط خواسته شده عکاسی کنید. در صورتی که عکس شما شرایط خواسته شده را نداشته باشد، ‌ثبت ‌نام شما لغو خواهد شد. در نتیجه از قرعه کشی خارج می‌شوید.

خبر خوشایند در این راه برای افرادی که به سراغ ثبت نام لاتاری آمریکا برای 2024 کرده‌اند؛ این است که دیگر نیازمند داشتن پاسپورت نخواهید بود. در نتیجه سربازان و دانشجویان نیز می‌توانند به سراغ ‌ثبت ‌نام الا‌تاری روند. لازم به ذکر است شما برای ‌ثبت نا‌م نیازی ندارید که مدرک تحصیلی خود، مدارک شغلی و… خود را آپلود کنید. تنها باید میزان تحصیلات خود را در فرم به ثبت برسانید. تنها مدرک همان عکسی است که باید موقع ثبت نام در دست داشته باشید.

آموزش ثبت نام لاتاری آمریکا

همان طور که در بخش قبل به این موضوع اشاره کردیم تنها شما یک مهلت 33 روزه برای ‌ثبت نا‌م دارید. در این زمان تعیین شده شما باید به سایت اصلی ثبت نام لاتاری بروید. فرم موجود در آن را به صورت آنلاین پر کنید. در گذشته‌ ثبت ‌نام لاتاری آمریکا به صورت کاغذی انجام می‌شد. امروزه شما کافی است به سایت ‌ثبت ‌نام بروید و به صورت آنلاین این پروسه را تکمیل کنید. به این نکته توجه داشته باشید سایت لا‌تاری به زبان انگلیسی است. شما باید اطلاعات مورد نیاز را به زبان انگلیسی وارد کنید.

بعد از پر کردن اطلاعات مورد نیاز خود در فرم و تکمیل آن، برای شما یک کانفرمیشن نامبر و یا همان کد پیگیری داده خواهد شد. این کد در حقیقت نتیجه شانس شما می‌باشد. شما با وارد کردن این کد به همراه نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد از شانس خود می‌توانید استقبال کرده و گرین کارت آمریکا را به سرعت دریافت کنید. در نتیجه باید تا زمان اعلام نتیجه‌ها صبر داشته باشید. این کد را نزد خود نگه دارید.

بروز خطا در اطلاعات واردشده

به این نکته توجه داشته باشید در صورتی که شما اطلاعات خود را اشتباه به ثبت رسانده باشید و یا عکس غیر استانداردی ثبت کره باشید در پایان به شما کد پیگیری داده خواهد شد؛ اما این کد به معنای آن نیست که شما در قرعه کشی راه داده خواهید شد. در صورتی که اطلاعات شما و یا عکستان غیر قبول باشد شانس برنده شدن خود را به صفر رسانده‌اید. شما از این قرعه کشی کنار گذاشته خواهید شد. هیچ گونه هشداری نیز در این راه به شما ارائه داده نمی‌شود

شما بعد از تأیید نهایی اطلاعات خود در سایت اصلی لاتاری آمریکا و دریافت کد پیگیری به هیچ وجه نمی‌توانید آن را ویرایش کنید. در صورتی که دو مرتبه ‌ثبت ‌نام کنید حذف می‌شوید. در این صورت حتی فرصت طلایی یک باره خود را از دست خواهید داد. در نتیجه بهتر است در هنگام پر کردن اطلاعات، به اطلاعات درج شده دقت کافی را داشته باشید. در صورتی که شما به زبان انگلیسی تسلط ندارید؛ بهتر است به سراغ افرادی بروید که در این راه تجربه داشته و می‌توانند برای ‌ثبت ‌نام به شما کمک کنند.

لاتاری آمریکا و تماس با وکیل اصفهان

هر ساله ثبت نام لاتاری آمریکا برگزار خواهد شد. شما برای ثبت نام، نیاز به شرایط خاصی ندارید. تمامی افراد می توانند شانس خود ر در این قرعه کشی امتحان نمایند. افرادی که شانس برنده شدن در ‌لاتاری را دارند می‌توانند با خانواده خود یعنی همسر و فرزند زیر 21 سال خود وارد خاک آمریکا شوند. اقامت دائم نصیب آن‌هایی می‌شود که برنده ‌لاتاری شده‌اند! شما می توانید سوالات خود در این زمینه را از وکیل اصفهان بپرسید. وکیل اصفهان همه روزه پاسخگوی شما کاربران گرامی می باشد.

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان