آشنایی با وظایف وکیل مهاجرت

وکیل مهاجرت
1/5 - (1 امتیاز)

همان طور که اطلاع دارید در هر کشوری، قوانین و مقررات خاصی برقرار می باشد. پذیرش اتباع از سایر کشورها نیز از این موضوع جدا مستثنی نبوده و دارای قوانین سخت گیرانه ای می باشد. زیرا مهاجرت به کشور دیگر جزو کارهای حساس دسته بندی می شود. بنابراین قبل از اقدام به مهاجرت بایستی با این قوانین آشنایی کاملی داشته باشید. مثلا بدانید که تحت چه شرایط و مقرراتی قادر خواهید بود اقامت و یا تابعیت آن کشور را اخذ کنید. به دلیل حساسیت این کار، بهتر است در این مسیر از وکیل مهاجرت کمک بگیرید تا بتوانید ر راحت تر پیش بروید. وجود چنین وکیلی در کنار شما برای طی کردن مسیر مهاجرت، می تواند یک کمک بزرگ به شما باشد. در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با وظایف وکیل مهاجرت آشنا کنیم، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

وکیل مهاجرت کیست؟

حتماً می دانید که افراد بدون داشتن وکیل نیز قادر خواهند بود امور مربوط به مهاجرت خود را انجام دهند. اما به هر حال داشتن یک وکیل مهاجرت باعث سهولت این روند خواهد شد و به شما کمک می کند تا به سادگی با قواعد حقوقی کشور مد نظر خود آشنا شوید. همچنین در روند موفقیت شما دراین کار تاثیر به سزایی می گذارد. بنابراین اگر قصد شما برای مهاجرت جدی است؛ کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرت کار بلد می تواند کار شما را آسان تر کند.

مهاجرت از مسیر های مختلفی همچون مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و یا مهاجرت سرمایه گذاری امکان پذیر می باشد. شیوه و روش هر کدام متفاوت با سایر روش ها می باشد. یک وکیل با تجربه می تواند در هر یک از این مسیرها به شما کمک برساند و همه اقدامات و پروسه هایی که برای موفقیت در مهاجرت و کسب پذیرش لازم است را انجام دهد. در این شرایط کارها با سرعت و دقت بیشتری پیش می رود و درصد موفقیت بالاتر می رود. یک وکیل کار بلد؛ وظایفی را بر عهده دارد که در ادامه به مهم ترین وظایف و ویژگی های او می پردازیم.

 • وکیل مهاجرت چه وظایفی دارد؟

در قدم اول لازم است بین باید وکیل مهاجرت و متقاضی مهاجرت یک قرارداد به صورت کاملاً شفاف و مشخص با رضایت طرفین منعقد گردد. در این قرارداد بایستی تمامی اقدامات و مواردی که وکیل مهاجرت قصد انجام آن را دارد ذکر شود و در آن زمینه ها وکالت اخذ گردد. قبل از اینکه مفاد قرارداد به امضا برسد باید تمامی موارد به دقت مطالعه شود و هر گونه ابهام رفع شود تا جلوی مشکلات احتمالی آینده گرفته شود.

 • انجام اقدامات اداری، حقوقی و تشریفاتی

وظیفه اصلی و عمده یک وکیل مهاجرت این است که همه اقدامات اداری، حقوقی و تشریفاتی که به اخذ پذیرش مهاجرت مربوط می شود را به انجام رساند. این وظایف به طور کامل بر عهده وکیل می باشد. و نیازی به صورت گرفتن هیچ اقدامی در هیچ مرحله ای از موکل نخواهد بود. البته باید ذکر کرد که وظایف وکیل مهاجرت صرفاً در یک چارچوب قرار دارد و مطالبه کردن هزینه های اضافی از موکل قانونی نخواهد بود.

 • در جریان قرار دادن موکل خود

از دیگر وظایف مهم وکیل مهاجرت این است که همه اقدامات مربوط به دریافت پذیرش و مهاجرت را به اطلاع موکل خود برساند و وی را در جریان همه مراحل قرار دهد. همچنین لازم است در همه اقدامات، مصلحت و صلاح دید موکل خود را در نظر بگیرد. در غیر این صورت اگر تخلفی صورت گیرد موکل می تواند به سادگی و بر اساس قانون از وکیل مهاجرت شکایت نماید.

 • تمام تلاش خود را در این راستا کند

همچنین باید این را نیز مد نظر قرار داد که یک وکیل مهاجرت قادر نیست به صورت قطعی و 100% تضمین کند که پذیرش متقاضی را اخذ کند. اما در این مسیر باید همه تلاش و کوشش خود را به کار گیرد تا نتایج مورد نیاز طبق قرارداد به دست آید.

این وکیل چه کارهایی را می تواند انجام دهد؟

تا اینجای مطلب با کلیات وظایف وکیل مهاجرت آشنا شدیم. در این قسمت نیز قصد داریم تا وارد جزییات وظایف این فرد حقوقی شویم. همچنین مواردی را که در حوزه اختیارات این وکیل قرار دارد را مورد بررسی قرار دهیم. وظایف جزیی این وکیل به شرح زیر است:

 • کمک به موکل برای بررسی روش های مختلف مهاجرت و انتخاب بهترین مسیر ممکن بر اساس شرایط افراد
 • بررسی نمودن کامل پرونده و اطلاع دادن و کمک به تکمیل نقص مدارک
 • مشاوره و مشورت دادن و ذکر نکات و روش هایی برای بالا بردن امتیاز و شانس اخذ اقامت
 • ارسال پرونده به اداره مهاجرت با پایین ترین میزان ریسک ممکن
 • کمک و پیشنهاد دادن به موکل برای افزایش احتمال قبول شدن در مصاحبه با آفیسر و سفارت به منظور اخذ ویزا
 • کمک کردن به موکل در قوی کردن رزومه، ترجمه و معادل سازی مدارک و کمک به اخذ مدرک زبان
 • راهنمایی در رزرو بلیط، هتل، امور مهاجرتی پس از وارد شدن به خاک کشور مقصد و مشکلات به وجود آمده
 • راهنمایی برای پیدا کردن کار و یا ثبت نام به منظور تحصیل

چرا باید از چنین وکیلی کمک بگیریم؟

در این مسیر، تصمیم نهایی بر عهده خودتان است که وکیل مهاجرت بگیرید یا خودتان اقدام به کار های مربوط به اخذ پذیرش کنید. البته همان طور که ذکر کردیم استفاده از راهنمایی های وکیل با تجربه می تواند شانس شما را برای اخذ ویزا افزایش دهد. در نهایت سرعت موفقیت در مهاجرت را بالاتر ببرد. وکیل مهاجرت وظیفه دارد تا به شما از شروع این مسیر تا حل کردن مشکلات پس از رسیدن به خاک کشور مقصد کمک کند. همچنین وظیفه او است که بهترین و کم ریسک ترین مسیر مهاجرت را با توجه به شرایط به موکل خود پیشنهاد دهد.

بهترین وکیل مهاجرت در اصفهان

در این مقاله سعی کردیم تا شما را تا حدودی با وظایف وکیل مهاجرت آشنا کنیم. همچنین اطلاعات مختصر و مفیدی در اختیار شما قرار دادیم. در صورتی که شما عزیزان در این زمینه نیاز به مشاوره و راهنمایی های بیشتری دارید می توانید با بهترین وکیل اصفهان، آقای مهدی علیجانی ارتباط برقرار نمایید و نسبت به رفع مشکلات خود اقدام کنید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان